You are currently viewing Pomysł na rękodzieło – jak go wybrać w 2021 roku?

Pomysł na rękodzieło – jak go wybrać w 2021 roku?

Jeśli chodzi Ci po głowie własny biznes i chcesz sprzedawać ręcznie wytworzone (lub prawie ręcznie) produkty, ten artykuł dostarczy Ci całą listę inspiracji. Sprawdź, jak wybrać najlepszy pomysł na rękodzieło, który będzie źródłem niezłych dochodów.

Pomysł na rękodzieło: lista wartych uwagi propozycji

Pamiętaj, że mówiąc o pomyśle na rękodzieło, mamy też na myśli wszelkie formy produkcji, które można również wykonywać przy użyciu różnego rodzaju — mniej lub bardziej — specjalistycznego sprzętu. Rękodzieło to tak naprawdę nie tylko działalność polegająca na produkcji typowo ręcznej. Przejdźmy do konkretów.

Handel drewnianymi ozdobami

Ludzie coraz częściej sięgają po personalizowane ozdoby wykonywane z drewna lub innych materiałów przyjaznych środowisku. Wielu klientów szuka tego typu produktów w internecie. Jeśli nie boisz się handlu, warto poznać bliżej temat sprzedaży drewnianych przedmiotów ozdobnych. Jeśli dobrze zareklamujesz swój biznes, możesz mieć pewność, że klientów Ci nie zabraknie. 

Chcesz zacząć handel drewnianymi ozdobami? Jesteśmy firmą, która produkuje je dla Ciebie. Ty zajmujesz się ich promocją i sprzedażą. Porozmawiajmy o Twoim biznesie

Pamiętaj, że dzisiaj nie potrzeba informatyka do założenia sklepu internetowego. Można wykorzystać, którąś z gotowych platform do handlu i tam sprzedawać klientom produkty, których oni szukają. Niemal od razu możesz realizować swój pomysł na rękodzieło, współpracując z firmą, która będzie dla Ciebie produkować przedmioty na handel.

Renowacja mebli

Jeśli masz tzw. smykałkę i wiedzę na temat antyków, spokojnie możesz zacząć działać jako osoba zajmująca się renowacją mebli. Tutaj raczej nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Zastanów się najpierw, czy potrafisz pozyskać klientów zainteresowanych Twoimi usługami.

Być może ta forma zarobkowania nie jest odpowiednia dla każdego, ponieważ trzeba tutaj mieć pewną wiedzę na temat stolarstwa i sztuki, ale jeśli te dziedziny Cię interesują, to warto sprawdzić swoich sił w tym biznesie. Fajne jest to, że możesz odnawiać meble w domu.

Przygotowywanie kartek okolicznościowych

Dla wielu osób urodziny, czy rocznice są szczególnymi datami. Nie każdy chce z okazji ważnych wydarzeń wręczać bliskim osobom takie same kartki, jakie otrzymały tysiące innych osób. Tutaj właśnie pojawia się przestrzeń dla Twojego pomysłu na rękodzieło. Jest nim sprzedaż spersonalizowanych kartek okolicznościowych.  

Taką działalność możesz traktować jako dodatkowe źródło dochodu lub zająć się tym na poważnie. Oczywiście kartki okolicznościowe możesz przygotowywać w domu. Aby rozpocząć ten biznes, musisz się zaopatrzyć w nożyczki, trymer, papier, klej, tusze oraz różnego rodzaju ozdoby, które upiększą Twoje kartki.

Biżuteria rzemieślnicza

Biżuteria to kolejny niezły pomysł na rękodzieło. Pomysł, który także możesz realizować w domu. Materiały potrzebne do wykonywania biżuterii bez trudu znajdziesz zarówno w internecie, jak i w tradycyjnych sklepach.

Mimo że ten rynek jest dosyć mocno nasycony, ciągle jest tutaj miejsce dla nowych sprzedawców. Oczywiście warunkiem koniecznym, aby ten biznes przynosił zyski, jest wysoka jakość oferowanych produktów. Nie ma tutaj miejsca na bylejakość.

Jeśli podoba Ci się ten pomysł na rękodzieło, możesz poszukać kursów internecie, które pozwolą Ci osiągnąć wystarczające umiejętności, które zostaną docenione przez Twoich klientów. 

Projektowanie koszulek

Pamiętaj, że w przypadku tego biznesu nie chodzi tylko o koszulki. One są po prostu najpopularniejsze jeśli chodzi o odzież. Tutaj mowa o różnego rodzaju ubraniach, które możesz personalizować. Ta branża cieszy się ogromną popularnością. Personalizowane ubranie to doskonały pomysł na prezent urodzinowy, czy też na jakąś rocznicę.

Produkcja ekologicznego mydła

Ekologia, dbałość o własne zdrowie i o środowisko cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. To sprawia, że na rynku jest sporo miejsca dla firm/osób oferujących produkty ekologiczne. Takim produktem jest właśnie ekologiczne mydło. Jest to też doskonały pomysł na rękodzieło, który można realizować we własnym domu. 

Dziś taki biznes da się prowadzić legalnie. Trzeba jednak uzyskać stosowne atesty i pozwolenia, co może niektóre osoby zniechęcać do tego tej formy przedsiębiorczości.

W ramach takiego biznesu oczywiście nie musisz ograniczać się tylko do mydła. Możesz sprzedawać również inne kosmetyki. Trend eko sprawi, że na pewno znajdziesz klientów.

Malowanie na szkle

Malowanie na szkle jest świetną zabawą. Oprócz tego może być źródłem niezłych zarobków. Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi, aby zacząć się tym zajmować. Wystarczą Ci: pędzle, farby, ręcznik z papieru, nożyk, no i oczywiście naczynia, na których będziesz malować swoje dzieła.

Dzięki współczesnym technologiom, aby zacząć malować na szkle, wcale nie musisz być urodzonym artystą. 

Las w słoiku

Ludzie lubią ozdoby, które dają im namiastkę obcowania z naturą. Nawet, gdy siedzą w biurze, czy w domu. Taką ozdobą są coraz popularniejsze lasy w słoiku. Sporą zaletą tego biznesu jest możliwość wykonywania go w domu. Oczywiście po zawartość słoika trzeba wyjść do lasu lub na łąkę. Ale później wszystko można sprzedawać sprzed ekranu własnego komputera. 

Produkcja świeczek

Świeczki zawsze znajdą swoich amatorów. Tworzą one magię w chłodne jesienne wieczory. Zwłaszcza gdy są stylowo przyzdobione i ładnie pachną.  Dużą zaletą tego biznesu jest stosunkowo niski koszt produkcji, co wpływa na wysoką opłacalność tego biznesu. 

Ceramika

Produkcją ceramiki możesz zająć się, jeśli masz pewne ku temu predyspozycje. Chodzi o umiejętności związane z wyrobem garnków. Jeśli nie masz o tym żadnego pojęcia, należałoby je nadrobić. Możesz wziąć udział w warsztatach, na których nauczysz się podstaw tego fachu.

Ceramiką oczywiście możesz zajmować się w domu. Może się okazać, że będzie potrzebna inwestycja w specjalny piec. To może być trochę zniechęcające. Jeśli jednak wystarczy Ci determinacji, warto się zagłębić w temat. 

Produkcja toreb płóciennych

Masz smykałkę do krawiectwa? Szyj. Nie powinno być trudności ze znalezieniem klientów na wyroby materiałowe, takie jak torby. Zainteresowanie nimi stale rośnie, w końcu to kolejny element ekologicznego stylu życia. 

Być może ten biznes na początku nie będzie przynosił kokosów, ale z czasem może całkiem nieźle prosperować. 

Pomysł na rękodzieło wybrany. Co dalej…?

Teraz należy zacząć myśleć jak prawdziwy biznesmen. Jeśli zamierzasz wytwarzać produkty, wtedy musisz nawiązać współpracę z dostawcą, który zajmie się produkcją niezbędnych elementów, lub całych produktów.

Jeśli zamierzasz sprzedawać wyroby z drewna, wyprodukujemy je dla Ciebie.
Ty zajmiesz się samym biznesem, tj. sprzedażą i marketingiem.

Pamiętaj, że sam produkt to za mało, aby biznes wypalił. Trzeba wiedzieć, jak przedstawić klientom ofertę i zachęcić ich do kupowania. Na szczęście dzisiejszy internet dostarcza nieograniczone możliwości w obszarze promocji. Facebook, Instagram, Pinterest to tylko niektóre z platform, które pomogą Ci przekuć Twój pomysł na rękodzieło w realny zarobek.  

Być może w Twojej głowie pojawiło się pytanie: “Czy muszę zakładać działalność gospodarczą, aby sprzedawać rękodzieło?”… Tutaj odpowiedź jest prosta. Na początku możesz zajmować się tym bez rejestracji firmy. Musisz pamiętać, że w ciągu miesiąca przychód z tej działalności nie może przekroczyć kwoty 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. 

#WAŻNE: Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na biznes, który wymaga pozwoleń, atestów, wtedy automatycznie musisz założyć firmę.

Czy taka działalność ma sens? NIE. Przekroczenie przychodu 1400 zł jest proste, gdy odpowiednio wypromujesz swoje produkty. Sprawdzi się na początku, gdy szukasz swojego pomysły na biznes bazujący na rękodziele.

Pomysł na rękodzieło — podsumowanie

Jak widzisz, jest sporo różnych działalności w obszarze rękodzieła, dzięki którym możesz rozwinąć prawdziwy biznes. Pamiętaj, że wiele zależy od Twojego planu. Może się okazać, że Twój wybór jest słuszny — robisz wysokiej jakości produkty, ale nie masz pomysłu na ich sprzedaż. Słowem: nie znasz się na marketingu. Poznaj zasady promocji swojego biznesu w internecie i Ci się uda. 

Z doświadczenia wiemy, że sprzedawcy, którzy z nami współpracują, odnoszą dzięki mediom społecznościowym dużymi zyskami. Ich biznesy są stabilne. Sprzedawcy ci mają jasno określoną grupę odbiorców i stale się rozwijają.

Chcesz zacząć handel wyrobami drewnianymi? Napisz do nas

Wyprodukujemy je dla Ciebie.

Dodaj komentarz